Dr Michał Chartytonowicz Chirurg Plastyk
2017-03-28

Staż w Klinice Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu w Ghent

Staż w Klinice Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Uniwersytetu w Ghent.

Belgia- mały kraj z wielką chirurgią plastyczną.

Klinika Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu w Ghent to jeden z największych ośrodków rekonstrukcyjnych w Belgii i jednocześnie jeden z najlepszych ośrodków w Europie. Wielu chirurgów plastycznych z całego świata przyjeżdża tu aby poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia.

A nauczyć się można wiele…

Mikrochirurgia na najwyższym poziomie.

Profesor Phillip Blondeel prowadzi doskonale zorganizowaną klinikę. Udało mu się stworzyć zespół chirurgiczny wykonujący pełen zakres zabiegów z chirurgii plastycznej, zarówno operacje rekonstrukcyjne jak i estetyczne. Klinika najbardziej znana jest z rekonstrukcji piersi płatami DIEP. Może się również poszczycić wykonaniem pierwszego w Belgii przeszczepu twarzy. Olbrzymie wrażenie robią też operacje rekonstrukcji narządów płciowych wykonywane u osób z zaburzeniami identyfikacji płci. Techniki oparte na mikrochirurgii pozwalają osiągnąć zdumiewające wyniki.

Stypendium czy staż?

Sława tego miejsca dociera daleko więc w Ghent zawsze spotkamy chirurgów z całego świata. Klinka oferuje stypendium – The Stephen S. Kroll fellowship.

Przeznaczone jest dla chirurgów plastycznych i rezydentów ostatniego roku. Pozwala na zdobycie umiejętności mikrochirurgicznych szególnie w zakresie rekonstrukcji piersi.

Szczegóły dotyczace stipendium: The Stephen S. Kroll fellowship znajdziesz w linku.

Istnieje rownież mozliwość odbycia stażu poza programem stypendialnym. Kandydaci powinni złożyć CV, list motywacyjny oraz 2 listy polecające, które następnie akceptują wszyscy członkowie zespołu. Staże w Klinice są bezpłatne.

Dokumenty można wysłać na adres: Nathalie.Asaert@uzgent.be.

Gent i rowery…

Miasto bardzo urokliwe. Malownicze kanały z łodziami dla turystów i nabrzeżnymi restauracjami zapadają w pamięć. Najlepszym środkiem komunikacji, podobnie jak w całym kraju, są rowery. Są wszędzie, dosłownie, nawet na szpitalnych korytarzach. Nic dziwnego, bo 48% Belgów to cykliści!

Chirurgia rekonstrukcyjna bardzo dynamicznie się rozwija, co widać szególnie w takich miejscach jak Ghent. To z pewnością, jeden z czołowych ośrodków chirurgii plastycznej w europie.