Dr Michał Chartytonowicz Chirurg Plastyk
2016-01-05

Mommy Makeover – chirurgia plastyczna po ciąży

Co to jest Mommy Makeover? Ciężko nawet odpowiednio to przetłumaczyć. Próby spolszczania kończą się gdzieś w okolicach „przerabiania Mamusi”. Na poważnie, to dość ważny trend w chirurgii plastycznej pozwalający Mamom wrócić do wyglądu sprzed okresu ciąży.

Ciąża i macierzyństwo to najwspanialsze chwile w życiu każdej kobiety i jej partnera. Olbrzymie pokłady uczuć jakie wyzwala ten okres zmieniają całe nasze życie. Niestety wiele kobiet nie akceptuje zmian jakie ciąża powoduje w ich wyglądzie. Co najgorsze często nawet bardzo restrykcyjna dieta oraz najlepszy trener fitness nie rozwiąże wszystkich problemów. Nadmiar i wiotkość skóry brzucha, rozstęp mięśni prostych brzucha (czyli wypukły brzuch mimo niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej), utrata objętości i opadnięcie piersi, rozstępy czy nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach bioder, brzucha i ud to główne problemy Pacjentek zgłaszających się do chirurga plastyka.

Mommy Makeover to kombinacja zabiegów pozwalająca wspomóc powrót do wyglądu sprzed okresu macierzyństwa. Plastyka brzucha likwiduje nadmiar i wiotkość skóry brzucha, rozstęp mięśni prostych (czyli brzuch staje się znów płaski) oraz rozstępy, szczególnie te zlokalizowane poniżej poziomu pępka. Chirurgia piersi to przede wszystkim podniesienie piersi ale również ich powiększenie. Odsysanie tkanki tłuszczowej pozwala wymodelować sylwetkę likwidując nadmiary tłuszczu w okolicach niepożądanych.

Czy warto? Jeśli zazdrościsz sobie wyglądu sprzed ciąży, jeśli maskujesz jednoczęściowym kostiumem niedoskonałości swojego brzucha i nie pozbywasz się swojego push – up’a nawet przed swoim partnerem to na pewno tak!

Czy się śpieszyć? Na pewno nie! Najpierw warto wprowadzić trochę dobrych zwyczajów do naszego codziennego życia (dieta, sport), później osiągnąć zamierzoną wagę (nadmiar skóry brzucha i opadnięcie piersi również nasilają się podczas odchudzania) a dopiero na końcu skonsultować się z chirurgiem plastykiem. Za wcześnie przeprowadzone leczenie chirurgiczne nie pozwoli osiągnąć zamierzonego efektu, a operacja nie może zastąpić codziennej dbałości o formę i wygląd naszego ciała.

I pamiętajcie – ciąża to okres, w którym zmienia się kobiece ciało – ale wcale nie na gorsze!

 

Zdjęcie główne Dreamstime.com