Jestem specjalistą chirurgii plastycznej. Ukończyłem Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu. W latach 2006 – 2011 odbywałem specjalizację z chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala MSWiA we Wrocławiu, a następnie w Klinice Chirurgii Małoinwazyjnej Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Specjalizację z chirurgii plastycznej odbyłem we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.

Od 2013 roku jestem związany z Kliniką Chirurgii Plastycznej Szpitala im. Prof. Orłowskiego w Warszawie, gdzie obecnie zajmuję stanowisko Starszego Asystenta. Od 2014 roku zajmuję stanowisko Asystenta Naukowo – dydaktycznego w Klinice Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. W 2015 roku dołączyłem do zespołu Klinki Chirurgii Plastycznej Dr. Marka Szczyta.

Jestem autorem publikacji i doniesień zjazdowych z zakresu chirurgii plastycznej oraz leczenia oparzeń. Od wielu lat regularnie uczestniczę w kursach i kongresach z zakresu chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej organizowanych zarówno w kraju jak i za granicą.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń.

/ certyfikaty

Praca naukowa

Chirurgia Plastyczna jest dziedziną medycyny, która dynamicznie się rozwija i wymaga nieustannego pogłębiania wiedzy i doświadczenia. Temu służy moja praca naukowa oraz obecność na krajowych i międzynarodowych konferencjach, zarówno jako uczestnik jak i prelegent. Wybrane publikacje i wykłady mogą Państwo znaleźć poniżej.

/ autor publikacji

Media społecznościowe w praktyce chirurga plastyka

Przeczytaj

Guzek, obrzęk, deformacja piersi – problem dla hematologa?

Przeczytaj

Anaplastyczny chłoniak wielkokomórkowy związany z implantami piersi (BI A-ALCL ) – podsumowanie aktualnego stanu wiedzy

Breast implant-associated anaplastic large cell lymphomas – summary of the current state of knowledge

Przeczytaj

Zespół Lyella powikłany sepsą gronkowcową i niewydolnością wielonarządową – opis przypadku

Lyell’s syndrome complicated by Staphylococcus aureus sepsis and multiple organ dysfunction – a case report

Przeczytaj

Uwagi anatomiczne i preparowanie płata przedniobocznego uda. Badania na zwłokach.

Przeczytaj

Zastosowanie płata z sieci większej w chirurgii rekonstrukcyjnej.

Przeczytaj

/ współautor publikacji

Zespół cieśni brzusznej jako powikłanie w leczeniu wstrząsu oparzeniowego – definicja, zapobieganie, leczenie.

Abdominal compartment syndrom as a complication of the burn shock treatment – definition, prevention, treatment.

Przeczytaj

Rekonstrukcja ubytku tkanek miękkich płatem z mięśnia najszerszego grzbietu po oparzeniu głębokim obręczy barkowej z odsłonięciem struktur kostnych u chorego niedożywionego z upośledzeniem odporności.

Reconstruction of soft tissue defect with latissimus dorsi muscle flap after deep burn of shoulder girdle with the exposing of bone structures in malnourished patients with impaired immunity.

Przeczytaj

Leczenie odmrożeń – zastosowanie substytutu naskórka.

Treatment of frostbites – effectiveness of dermal substitute application on frostbite wounds.

Przeczytaj

/ wykłady na konferencjach

Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

Rekonstrukcja ubytków tkanek przy pomocy plastyki płatem z sieci większej

Kazimierz Dolny, 18-19 września 2013

16 Sympozjum Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń

Organizacja leczenia oparzeń we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej

Poznań, 24-26 maja 2012

Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

Anaplastyczny chłoniak wielkokomórkowy (ALCL) skojarzony w implantami silikonowymi piersi

Sopot, 15-17 października 2015

Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

Rynoplastyka metodą otwartą vs zamkniętą – 12 lat doświadczeń w chirurgii nosa w oparciu o materiał Klinki Chirurgii Plastycznej Dr Marka Szczyta

Sopot, 15-17 października 2015

/ opinie pacjentów

"Najszczersze podziękowania dla Pana doktora Michała Charytonowicza za wszystko, co do tej pory dla mnie zrobił. Za upór i wiarę w szczególnie trudny przypadek, za cierpliwość, okazaną pomoc i troskę - dziękuję z całego serca. Pan doktor Charytonowicz to zarówno wyśmienity specjalista, jak i wspaniały człowiek z ludzką twarzą, godny zaufania. Naprawdę zna się na tym, co robi. Leczenie to nie tylko Jego zawód, ale pasja i powołanie. Pan doktor potrafi rozmawiać z pacjentem, wszystko dokładnie tłumaczy. Takich lekarzy potrzebujemy. Serdecznie polecam Pana doktora Charytonowicza i życzę dalszych sukcesów."

− Paweł

"Pełen profesjonalizm, wysoki poziom organizacji i prawdziwa życzliwość ludzka. Dziękuję bardzo Doktorowi Michałowi Charytonowiczowi za artystyczne wykonanie korekcji nosa i za poświęcony czas. Jestem bardzo zadowolony z rezultatu i całego okresu leczenia. Nie była to moja pierwsza operacja nosa, ale pierwsza która przyniosła zamierzony efekt. Z wyrazami szacunku."

− Emil

"Wspaniały chirurg plastyczny i bardzo miły człowiek. Urodziłam się z zespołem wad wrodzonych jestem po pierwszym zabiegu powiększenia prawej piersi własnym tłuszczem z efektów jestem bardzo zadowolona, a lekarzowi będę wdzięczna do końca życia. Dziękuję z całego serca i wszystkim serdecznie polecam Pana Doktora."

− Patrycja

"7 sierpnia 2015 wykonywałam u dr Charytonowicza liposukcję. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, jestem zachwycona wyglądem swojego brzucha! Sam Doktor bardzo kompetentny, uprzejmy - bez dwóch zdań jeden z najlepszych specjalistów w Warszawie. Polecam Doktora każdemu kto rozważa jakiś zabieg chirurgiczny, nie będziecie żałować!"

− Agnieszka

"Miły, profesjonalny, konkretny dr Michał Charytonowicz. Wystarczyła jedna wizyta i totalnie odmienił moje życie. 14 lipca została wykonana redukcja piersi. Operacja bez bólu, opieka rewelacja. Polecam dr Michała Charytonowicza chirurga plastycznego bo to co wykonał to brak słów. Jeszcze raz serdecznie dziękuję."

− Beata

"Doktor Charytonowicz usuwał mi przerośniętą bliznę z łopatki. Całość zabiegu odbywała się w bardzo profesjonalnej atmosferze. Doktor rzeczowo wyjaśnił mi na czym polega zabieg i jak mam dbać o miejsce zabiegu już po nim. Po moim doświadczeniu zdecydowanie mogę polecić tego lekarza jako chirurga plastyka."

− Rafał

"It really is a pleasure to know someone so thoughtful and it’s hoped that your kindnesses will always be returned to you. With much appreciation."

− Kamila

"Wybitny lekarz. 5 dni temu przeprowadzał u mnie redukcję z podniesieniem piersi i muszę powiedzieć, że efekt jest niesamowity. Piersi kształtne, jędrne i symetryczne - jak u nastolatki. Doktor bardzo merytoryczny, przed zabiegiem przedstawił jakiego efektu możemy się spodziewać i jakie są możliwe powikłania. Do pacjenta podchodzi z cierpliwością i troskliwością. Po zabiegu dokładał wszelkich starań aby gojenie przebiegało bezproblemowo. Z całą odpowiedzialnością mogę polecić doktora wszystkich potencjalnym pacjentkom - rzetelny z dużą wiedzą i wyobraźnią. Doktor sprawił, że moje życie nabrało lepszego wymiaru. Dziękuję za wszystko."

− Iza